Wynajmu samochodów zastępczych

Bezpłatne wypożyczenie samochodu zastępczego z OC sprawcy wypadku. Najważniejsze informacje:

Komu przysługuje bezpłatny samochód zastępczy?
– Przysługuje on właścicielowi samochodu, którego pojazd został uszkodzony z winy innego kierującego. Wynajem zostanie opłacony z polisy OC sprawcy.

Czy muszę prowadzić firmę lub używać auta do celów zarobkowych, by skorzystać z tej usługi?
– Nie. Przez długi czas ubezpieczyciele nie chcieli płacić za wynajem pojazdu zastępczego z OC sprawcy, gdy sprawa dotyczyła osób fizycznych. W listopadzie 2011 roku Sąd Najwyższy orzekł, że również osoba prywatna ma prawo żądać takiego świadczenia. Podkreślono, że niemożność codziennego dojeżdżania do pracy, odwożenia dzieci do szkoły, czy odwiedzania chorego członka rodziny jest istotną stratą moralną (która jest równoważna ze stratą materialną w przypadku firm). Co więcej, firma ubezpieczeniowa nie może argumentować swojej odmowy tym, że poszkodowany może wykonywać wszystkie te czynności, korzystając z transportu publicznego.

Jak wygląda wynajem auta z OC sprawcy?
– Nie. Przez długi czas ubezpieczyciele nie chcieli płacić za wynajem pojazdu zastępczego z OC sprawcy, gdy sprawa dotyczyła osób fizycznych. W listopadzie 2011 roku Sąd Najwyższy orzekł, że również osoba prywatna ma prawo żądać takiego świadczenia. Podkreślono, że niemożność codziennego dojeżdżania do pracy, odwożenia dzieci do szkoły, czy odwiedzania chorego członka rodziny jest istotną stratą moralną (która jest równoważna ze stratą materialną w przypadku firm). Co więcej, firma ubezpieczeniowa nie może argumentować swojej odmowy tym, że 

poszkodowany może wykonywać wszystkie te czynności, korzystając z transportu publicznego.

 

Mój samochód nie jest naprawiany, ponieważ mechanik czeka na dostawę części. Czy przysługuje mi bezgotówkowy wynajem auta zastępczego?
Tak. Ubezpieczyciel sprawcy ma obowiązek pokryć z jego polisy OC koszty wynajmu samochodu zastępczego za cały okres wyłączenia uszkodzonego pojazdu z użytkowania. Tyczy się to więc nie tylko samej naprawy, ale np. oczekiwania na części, czekania w kolejce do odpowiedniego mechanika itd.

Czy wypożyczalnia samochodów musi być wskazana przez ubezpieczyciela, czy mogę skorzystać z dowolnej firmy?
– Nie. Poszkodowany ma prawo wyboru firmy, z której pozyska samochód zastępczy, nawet jeśli koszty jej usług będą wyższe, niż tej, wskazanej przez ubezpieczyciela.

Czy towarzystwo ubezpieczeniowe może mi narzucić jakieś limity w korzystaniu z auta zastępczego?
– Nie. Poszkodowany może dowolnie korzystać z samochodu. Ubezpieczyciel nie może narzucić mu limitu kilometrów, godzin, w których może użytkować pojazd itp.

Uszkodzeniu uległo auto wysokiej klasy. Co mam zrobić, żeby nie musieć przesiadać się np. w Fiata Cinquecento?
– Wystarczy skorzystać z usług wypożyczalni samochodów Autocash. Oferujemy bowiem bezgotówkowy wynajem samochodu zastępczego każdej klasy (od ekonomicznej, przez kompaktową i luksusową, aż do terenowej i dostawczej). Ubezpieczyciel ma obowiązek pokryć koszty wynajmu auta tej samej klasy, co uszkodzone (ale nie może to być klasa wyższa).

Czy potrzebuję gotówki?
– Nie. W Autocash oferujemy wypożyczenie samochodu zastępczego całkowicie bezgotówkowo. Zapłatę za wynajęte auto uiści ubezpieczyciel sprawcy z jego polisy OC. Co więcej, całość formalności związanych z tą procedurą, bierze na siebie nasza wypożyczalnia. Klient tylko przyjeżdża, składa oświadczenie, o którym była mowa wcześniej, korzysta z bezpłatnego samochodu zastępczego i oddaje go po zwrocie swojego auta.


Kontakt

Zenon Kret 502-602-953
i.car_elblag@wp.pl

Dariusz Jakimowicz 502-602-952
i.car_warsztat@wp.pl

Holowanie  790–550–550

Galeria

warsztat blacharski (1) warsztat blacharski (2) warsztat blacharski (3) warsztat blacharski (4) warsztat blacharski (6) warsztat blacharski (7) warsztat blacharski (8) warsztat blacharski (9) warsztat blacharski (10) warsztat blacharski (12) warsztat blacharski (14) strefa parkowania (1) strefa parkowania (2) strefa parkowania (3) strefa parkowania (4)